ID

Nazwa

Nr Inwentarzowy

Zdjęcie

Opis

Karta katalogowa zabytku

1

Ławka szkolna

Dz I/1

Dz I_1b

Ławka szkolna – darowizna Koła Macierzy Szkolnej, wykonana z drewna, w kolorze brązowym, na blacie znajdują się 2 wgłębienia na ołówki oraz otwór na kałamarz. W otworze znajduje się oryginalny szklany pojemnik na atrament oraz metalowa tabliczka z informacją o darczyńcy.

Karta katalogowa zabytku

2

Drewniana skrzynka pocztowa

Dz I/2

Dz I_2

Drewniana skrzynka pocztowa z otwieranym wieczkiem i metalowym uchwytem umieszczonym na górnej pokrywie. Z przodu narysowane postacie kobiety i listonosza oraz napis w języku niemieckim „Feldpost  fürMtutti !!”

Karta katalogowa zabytku

3

Liczydło

Dz I/3

Dział I_3

Liczydło, w kształcie prostokąta, na plastikowych żyłkach z tworzywa znajdują się koraliki w kolorze brązowym oraz kremowym.

Karta katalogowa zabytku

4

Krzesła drewniane 3 sztuki.

Dz I/4

Dział I_4

Krzesło drewniane, z metalową tabliczką. „Szkole kaczyckiej ofiaruje Komitet Rodz. Kaczyce 2.10.1949r.”.

Karta katalogowa zabytku

5

Gablota ze starymi monetami i banknotami

Dz I/5

Dział I_5

Gablota ze starymi monetami i banknotami.

48 monet polskich o nominałach od 1 grosza do 50 złotych z różnych okresów oraz 7 monet zagranicznych i 9 banknotów o nominałach od 20 do 1000 zł z różnych okresów.

Karta katalogowa zabytku

6

Zdjęcie w tekturowej ramie

Dz I/6

Dz 1_6

Zdjęcie w tekturowej ramie przedstawiające widok Cieszyna w 1900 roku. Pod zdjęciem napisTeschen a. d. Olsa und Schibitz – Panorama von der Blogotitzer Hohe. Z tyłu zdjęcie jest podklejone prostokątnym kawałkiem tektury z napisami w języku niemieckim oraz miejscem na znaczek pocztowy.

Karta katalogowa zabytku

7

Zegar ścienny

Dz I/7

DSC_0093

Metalowy zegar ścienny w kształcie koła, na białym cyferblacie, cyfry malowane czarną farbą oraz pokrętło do nakręcania. Wskazówki metalowe, czarne. Z tyłu mechanizm umieszczony w metalowym pojemniku w kształcie koła, na nim widoczny odręczny  napis „Staniek Franz Katschitz” oraz liczba 1444.

 

Karta katalogowa zabytku

8

Drewniana skrzynia

Dz I/8

DSC_0105

Drewniana skrzynia z wiekiem zamykana na metalowy skobel, z żelaznymi okuciami oraz dwoma żelaznymi uchwytami z boków skrzyni, które służyły do jej przenoszenia.

 

Karta katalogowa zabytku

9

Album na płyty winylowe

Dz I/9

Dz I_9b

Album na płyty winylowe, w tekturowej okładce. Po wewnętrznej stronie tylnej okładki naklejka z napisem „Specling Album”. W środku 14 płyt winylowych z popularnymi melodiami w różnym stanie zachowanie, niektóre połamane. Spis płyt znajduje się na wewnętrznej stronie przedniej okładki. Płyty wydane przez firmę ODEON, Melodje, Panton, Telefunken, Polydor, Columbia. Dodatkowo 4 pocztówki dźwiękowe wydane przez Krajową Agencję Wydawniczą.

 

Karta katalogowa zabytku

10

Teczka z reprodukcjami „ZIEMIA CIESZYŃSKA LUDZIE – KRAJOBRAZ MIASTA I WSIE”

Dz I/10

Dz 1_10

Teczka z reprodukcjami „ZIEMIA CIESZYŃSKA LUDZIE – KRAJOBRAZ MIASTA I WSIE” zawierająca 100 obrazów Edwarda Biszorskiego z przedmową Witolda Iwanka. Wydawcą pozycji jest Macierz Ziemi Cieszyńskiej

Karta katalogowa zabytku

11

Gramofon

Dz I/11

Dz I_15

Gramofon z pokrywą z przodu drzwiczki zasłaniające wnętrze.

 

Karta katalogowa zabytku

12

Zegar drewniany, ścienny

Dz I/12

Dz1_12

Zegar ścienny w obudowie drewnianej z metalowymi cyframi i wskazówkami. Na cyferblacie metalowy znaczek oraz pokrętło do nakręcania zegara. U góry przymocowane wieszadło, z tyłu wyjmowana klapka, na której widoczna jest pieczątka wykonana czerwonym tuszem „ Dziurzyński Karol Zegarmistrz, Jubiler Cieszyn ul. Górny Rynek”

Karta katalogowa zabytku

13

Kałamarz

Dz I/13

Dz I_11 (2)

Kałamarz – szklany pojemnik na atrament z czarną plastikową zakrętką. W środku znajdują się zaschnięte resztki atramentu. Otwór kałamarza znajduje się niesymetrycznie z boku pojemnika.

Karta katalogowa zabytku

14

Piórnik drewniany

Dz I/14

Dz I_14

Piórnik drewniany w kształcie prostopadłościanu z wsuwanym

Wieczkiem w kolorze niebieskim.

 

Karta katalogowa zabytku

15

Radioodbiornik Sonata z gramofonem

Dz I/15

Dz1_15

Radioodbiornik Sonata z gramofonem w drewnianej obudowie na plastikowych nóżkach. Pod górną pokrywą umieszczony jest gramofon, poniżej głośnik radia powleczony płótnem z napisem „sonata”. Pod nim odbiornik radiowy z dwoma dużymi plastikowymi pokrętłami w kolorze beżowym, w dolnej obudowie 5 przycisków w kolorze kremowym.

 

Karta katalogowa zabytku

 

Na początek

Następna >>